Trudna sztuka zasypiania

Trudna sztuka zasypiania

Dawid obraca się wokół własnej osi. Żeby prawidłowo ułożyć się do snu, potrzebuje co najmniej kilka razy przewrócić się z pleców na bok, z boku na brzuch, z brzucha na drugi bok i znowu na plecy.

U Czwartego procedura ta jest jeszcze bardziej skomplikowana. Zasadniczo Czwarty obraca się bowiem nie wokół osi swojego ciała, ale wokół wyimaginowanej osi prostopadłej do podłoża, przecinającej go gdzieś pomiędzy pępkiem a przeponą. A więc jeśli na początku położyliśmy go równolegle do swojego ciała, to najprawdopodobniej zaśnie ułożony prostopadle, ze stopami na naszej klatce piersiowej. Lub, co gorsza, na twarzy. Czasami też po drzemce znajdujemy go głową znajdującą się tam, gdzie pierwotnie były jego nogi. Jeśli natomiast śpi tak, jak został położony na samym początku, to najprawdopodobniej zdążył już wykonać 360 stopni.

Oprócz tego Czwarty obraca się również wokół własnej osi, ale tylko 90 stopni w każdą stronę (czyli w systemie plecy – bok – plecy – bok). Przewrót na bok rozpoczyna uniesieniem wszystkich czterech kończyn pionowo do góry, po czym wykonuje gwałtowny zamach całym ciałem. Jeśli osiągnięta pozycja mu nie odpowiada, to prawie natychmiast powraca do punktu wyjścia i próbuje od nowa. Przypomina wtedy taką wielką bańkę-wstańkę.

Czasami zasypianie trwa szybko – kilka obrotów i po sprawie. Czasami jednak jest to bite pół godziny wiercenia się, przewracania, obracania, układania na i obok kołdry (nie, nie pod!), znowu obracania…

Po czym okazuje się, że pomimo różnego systemu obrotów i różnej ich częstotliwości, obaj, ojciec i syn, zasypiają w DOKŁADNIE tej samej pozycji.

Geny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s