Ma rację

Ma rację

Stoimy już ubrane do wyjścia, ja z naręczem tobołków w ręku, kiedy Gwiazda uświadamia sobie, że ABSOLUTNIE MUSI zabrać tego dnia do przedszkola pewną książkę. Za kilka minut dziewiąta, powinnyśmy już wychodzić, więc nawet nie próbuję nakłonić jej, żeby sama tej książki poszukała, tylko cofam się do jej pokoju i zaczynam przeglądać półki.

– Gdzie ona może być…? – mruczę do siebie, wertując kolejne rzędy książek i zastanawiając się jednocześnie, czy będę miała szczęście i rozpocznę poszukiwania od właściwego regału. Bo musicie wiedzieć, że książek moje dzieci (głównie Ewa) posiadają już ok. trzystu i składują je na dwóch regałach w pokoju dziecięcym, jednej półce w salonie i niezliczonej liczbie malowniczych stosików, porozkładanych w zasadzie w całym mieszkaniu.

 – Mała książka, gładka, na odwrocie na dole jest cień kota, a pod spodem napis: „Wydawnictwo Jaguar” – podpowiada mi Gwiazda, która stoi tuż za moimi plecami i mnie WSPIERA.

A ja nawet nie próbuję tego kontestować, mimo iż nigdy nie słyszałam o takim wydawnictwie. Już się nauczyłam, że skoro tak mówi, to pewnie ma rację. Tak samo jak uwierzyłam jej na słowo, że antylopa należy do rodziny wołowatych. I że lizozymy pomogły mi zwalczyć infekcję oka, która mnie kiedyś dopadła (tylko zerknęłam wtedy na Dawida, który potwierdził dyskretnym skinieniem głowy). No, przyznam, że zaprotestowałam nieśmiało przy latających torbaczach*, ale był to ostatni raz i sami przyznajcie, że latający torbacz brzmi nieco absurdalnie (na swoje usprawiedliwienie mogę dodać, że „latanie” oznacza w tym przypadku raczej lot ślizgowy i spadanie do celu).

Wreszcie znalazłyśmy właściwą książkę. A na odwrocie…

IMG_5042

*) Lotopałanka – takie małe coś przypominające latającą wiewiórkę

comment_1kLbpperjsM6hZEe9kra3tVkDPHJpIE2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s