Zajęcia w podgrupach

Zajęcia w podgrupach

Czy Wy też lubicie ten moment, wieczorem, kiedy uda Wam się upchnąć cały przychówek w łóżkach (lub po prostu zrobić, co mieliście danego dnia zrobić – jeśli przychówku nie macie lub jest samowystarczalny:)) i można wreszcie siąść z herbatą na kanapie, włączyć film i spędzić chwilę tylko w towarzystwie drugiej, DOROSŁEJ osoby? Przyjemne, prawda? Odkąd pojawił się Czwarty jest z tym niestety trochę trudniej – bo o ile Ewa ma dosyć unormowany rytm dnia, to on niekoniecznie. Dzisiaj jednak zawinął się do spania chwilę przed Ewą, więc byliśmy pełni nadziei na wieczór we dwoje. I wprawdzie z jej pokoju ciągle dochodziły odgłosy przewalających się książek oraz głos ich Narratorki (bo Ewa lubi do siebie czasem pogadać), byliśmy jednak pełni nadziei, że zaraz pójdzie spać.

Bo musicie wiedzieć, że wieczorem schemat jest dosyć jasny. Najpierw pół godziny bajki. Później łazienka. Później Dawid idzie z Ewą do jej pokoju i czytają książki. A na koniec przychodzę ja, rozmawiamy, przytulaski, głaskanie, buziaki na dobranoc i wychodzę. Po moim wyjściu Ewa raczej już z pokoju nie wychodzi.

No więc siedzimy z Mężem na kanapie. Film odpalony, herbatka zrobiona. Nagle słyszymy, że drzwi od pokoju Ewy się otwierają. „Siusiu!” – słyszymy od progu (sama nie wyjdzie – musi mieć zgodę, taką ma procedurę).

Dawid: No to idź siusiu. 

Ewa truchta przez korytarz, zatrzymuje się przy drzwiach od łazienki, zerka w kierunku telewizora i krzyczy: „O, oglądacie film!”. Po czym wchodzi do łazienki, zapala światło, robi co ma robić, myje ręce, gasi światło, i biegnąc w kierunku pokoju woła: „Skończone! Ołki-dołki, możecie oglądać dalej!”. Słyszymy trzask drzwi.

Jak to dobrze, że nam pozwoliła… 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s