Ząb

Ząb

EWIE WYPADŁ DZISIAJ PIERWSZY ZĄB.

Ruszał się od wczoraj i od wczoraj chodziła i ten fakt przeżywała. Czy będzie bolało? Czy on odejdzie na zawsze? Co się stanie później? Czy wyrośnie jej nowy ząb? Jeśli tak, to kiedy? Czy dzieci będą się z niej śmiały?

Konieczność pożegnania się z zębem osładzała oczywiście wizja Wróżki Zębuszki, która później tego wypadniętego zęba zabierze, sypiąc w zamian jakąś konkretną kasą.

Dzisiaj po południu, nad talerzem zupy pomidorowej, ząb wreszcie wypadł. Obyło się bez histerii, której nieco się obawiałam – (była) właścicielka zęba zniosła całe zamieszanie bardzo dzielnie i od tego czasu chodzi zadowolona, raz po raz oglądając swoją szczerbę w lustrze.

Wróżka Zębuszka otrzyma jednak zęba dopiero jutro w nocy – bo Ewa musi mieć jeszcze trochę czasu na to, żeby go sobie dokładnie obejrzeć pod lupą i mikroskopem (który to dostała pod choinkę, zgodnie z zamówieniem).

No i pojawił się problem. A w zasadzie dwa. Jeden – mój – jest taki, że moja córka jest niesymetryczna. Dołączyła tym samym do swojego brata, który wprawdzie nowe zęby póki co zyskuje zamiast tracić, ale też od dłuższego czasu może się pochwalić czterema u góry i trzema, TRZEMA!, na dole. Jak żyć?!

Drugi problem jest Ewy. Uświadomiła go sobie w sumie zaraz po wiadomym WYPADKU i wracała do niego przez cały wieczór. A mianowicie – jak ona ma teraz prawidłowo wymawiać „S”? Bo „S” to ponoć jej największy logopedyczny problem, tak przynajmniej twierdzą wszystkie byłe i obecne Logopedki Ewy. Od miesięcy (a w zasadzie to już raczej – od lat) wbijały jej do głowy, że przy wymawianiu „S” język ma być nie pomiędzy, ale ZA zębami. No a jak ma teraz być ZA zębami, skoro jednego z tych zębów w ogóle nie ma? To gdzie konkretnie ma być?

Możliwe, że jutro w przedszkolu zażyczy sobie pilnej konsultacji z Panią Logopedą w tej sprawie 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s