Święty Graal

Święty Graal

– To co, Piotrek, idziemy do dzieciaków?

Czwarty uśmiecha się i patrzy wyczekująco.

– To idź załóż buty.

Odwraca się i z gracją pingwina truchta do korytarza. Siada na podłodze i sięga po buta. Póki co udaje mu się jedynie odpiąć jednego rzepa. Pomagam więc z butami, potem zakładam mu kurtkę, komin w dinozaury i czapkę Legii (odziedziczoną po Dawidzie).

– To idziemy! – uchylam drzwi wejściowe, a on z radosnym posapywaniem rzuca się do wyjścia. Już pamięta, gdzie trzeba iść: najpierw do windy, poczekać, aż otworzą się drzwi, wejść, nacisnąć guzik (on niestety nie sięga, choć bardzo by chciał), poczekać, aż winda zjedzie i drzwi ponownie się otworzą, wyjść. Złomek zawsze stoi w tym samym miejscu, więc po wejściu do garażu od razu skręca w lewo. Gdy otworzę drzwi samochodu, sam próbuje wspiąć się do fotelika. Tu znowu pomagam.

Do żłobka idzie zadowolony, podekscytowany kolejnym dniem. W szatni poranne zamieszanie – jakieś dziecko cicho popłakuje, inne pokłada się na wycieraczce. Piotrek wchodzi pewnym krokiem i klucząc pomiędzy rzędem wózków kieruje się do swojej szafki. Grzecznie czeka, aż go przebiorę i założę mu czerwone kapcie. Przychodzi jedna z cioć. Dajemy sobie buziaka, on ląduje na rękach u Cioci, robi mi „papa” i już po chwili znika za drzwiami. Cała operacja trwa raptem kilka minut.

Zakładam ciemne okulary i wychodzę na zalane słońcem podwórko. Chyba pobiłam jakiś rekord. Czuję się jak superbohater, jak magik, któremu udało się tak zahipnotyzować dziecko, żeby nie tylko dało się odstawić do żłobka bez płaczu, ale nawet z uśmiechem na ustach. Jak ktoś, kto właśnie odnalazł Świętego Graala 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s