Pokolec

Pokolec

– W Biedronie mieli promocję, można było kupić atlas geograficzny dla klas 5-8… – powiedziałam do Dawida, wskazując na leżącą na stoliku w salonie książkę – I wiesz, ja kupiłam ten atlas… Ale ciągle się zastanawiam, czy to już jest objaw pokolca*, czy może dobre zrozumienie potrzeb i zainteresowań naszej córki?

– Trudno powiedzieć – odparł Dawid, który akurat zbierał się do pójścia po Piotrka. – Myślę, że to się okaże.

Chwilę później w salonie zjawiła się Ewa, która właśnie skończyła myć ręce po powrocie ze szkoły. Dojrzała atlas. Zaczęła go przeglądać.

To było wczoraj. Dzisiaj przeglądała go dalej, zaczęła też dzielić się pierwszymi wnioskami: że w Hiszpanii jest więcej turystów niż mieszkańców, a z kolei w Albanii jest bardzo mało turystów, mieszkańców zresztą też. Albo, że nasz telewizor najprawdopodobniej został wyprodukowany w Nadrenii Północnej-Westfalii, że Sephora jest firmą francuską, a Lego – duńską.

(Dawid oczywiście chciał od razu tłumaczyć Ewie koncepcję odwzorowania Merkatora, ale zasugerowałam, żeby jednak dał sobie póki co spokój. Jednak jak znam życie, to niedługo wróci do tematu:) )

Czyli chyba jednak dobre zrozumienie potrzeb 😉

*) pokolec – któregoś razu chciałam powiedzieć mojemu Mężowi, że ma na punkcie czegoś tzw. pierdolca (nie pamiętam już, o co wtedy chodziło, w przypadku Dawida z pewnością parę rzeczy można by było wymienić :)). No, ale wokół kręciły się Potwory, więc posługując się tajnym kodem, skomentowałam jedynie, że wg mnie ma coś, co zaczyna się od „p” i kończące się na „olec”. Na co mój mądry Mąż (biegły zarówno w naukach przyrodniczych, jak i w bajkach Pixara) odparował: „pokolec?”.

Przyjęło się 🙂

Najbardziej znany pokolec (Pokolec Królewski) – Dory 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s