Poranne rozmowy

Poranne rozmowy

Po porannych zajęciach z Panią Psycholog, postanowiłyśmy przed ruszeniem do szkoły zajść do mieszczącej się nieopodal Żabki – w celu nabycia jakiegoś przysmaku na drogę. Czasu było niewiele (Ewa była już spóźniona na drugą lekcję), więc prawie przebiegłyśmy przez sklepik, złapałyśmy w locie bagietkę czosnkową, po czym podeszłam do kasy, żeby zapłacić. Ewa zniknęła mi na chwilę z oczu.

Gdy wyszłyśmy ze sklepu, zagaiła:

– A wiesz, że są takie tabletki, które zmieniają płeć?

– Eeeee… – nieco mnie przytkało – a skąd wiesz?

– No, czytałam.

Aha. Czyli dorwała w sklepie jakąś gazetę, jak płaciłam za bagietkę.

– Wiesz, to nie jest takie proste z tą tabletką… nie ma tabletek na zmianę płci. Czasem, bardzo rzadko, ludzie rodzą się z mózgiem, który nie do końca pasuje do płci, którą ma ich ciało. Ale to jest… to jest taki błąd natury, anomalia. I później te osoby bardzo z tego powodu cierpią, często decydują się na zmianę płci, ale to nie jest tak, że jedna tabletka i „pyk”, już inna płeć, ale to bardzo długi proces, muszą mieć operacje, przyjmują odpowiednie hormony… I to nie jest proste, trzeba bardzo wspierać takie osoby. – starałam się jakoś sprostać tematowi, nie zagłębiając się w ogóle w kwestię kretyńskich plotek, jakoby ktoś komuś mógł tabletką coś w jego płciowości pozmieniać, a do których pewnie odnosił się nagłówek, który Ewa przyuważyła.

A wszystko to jeszcze przed 10 rano, po średnio przespanej nocy i z niewystarczającą zawartością kofeiny we krwi, podczas wsiadania do auta.

A Wy, co robiliście dziś rano? 🙂

PS. Na trasie Pani Psycholog – Szkoła stoi słynna na całe Bielany (a może i dalej) furgonetka ze zdjęciami płodów i antyaborcyjnymi hasłami. Często zatrzymujemy się tam na światłach, tuż obok tej furgonetki (tak blisko, że gdyby Ewa otworzyła okno, mogłaby ręką dotknąć jej zderzaka). Chyba czas zmienić trasę, bo na dyskusję „kto i dlaczego to postawił” chyba nie mam póki co energii (zresztą, nie ułożyłam sobie jeszcze takiej przemowy, która nie zawierałaby słów powszechnie uznanych za obraźliwe).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s