Uda się czy się nie uda?

Uda się czy się nie uda?

W większości filmów szpiegowskich – ale nie tylko – jest taka scena, kiedy główny bohater, będący w trakcie swojej akcji i posługujący się fałszywą tożsamością, trafia na „tamtych”. Jest duża szansa, że wszystko się wyda. Przeszukują go – a my wiemy, że gdzieś tam pod ubraniem powinien mieć schowaną broń albo podsłuch. Albo – podaje swoje dokumenty, a my wiemy, że one są sfałszowane. Celnik patrzy na niego, później w dokumenty, później znowu na głównego bohatera. Wyda się czy się nie wyda?!

No więc przeżyliśmy coś takiego w miniony weekend. Siadaliśmy właśnie do obiadu. Wołam Ewę, żeby przyszła, bo są kotlety (ze standardowych obiadów to ona lubi tylko kotlety – po Tatusiu to ma zdecydowanie:)).

Przyszła. Siada. Patrzy podejrzliwie w kotleta. Maca go paluszkiem. Odwraca. My staramy się udawać, że nie jesteśmy zainteresowani, nie reagujemy  też na samo macanie kotleta (chociaż pewnie powinniśmy). Ale co chwilę zerkamy, co się dzieje na jej talerzu. Kotlet nie przechodzi weryfikacji, Ewa odkłada go na półmisek.

No szkoda, trzeba było spróbować.

Ale wtem! Sięga po innego. Znowu go ogląda, po czym nadziewa na widelec i gryzie. Najpierw tylko z brzegu, uważnie, widać, że coś jej nie do końca pasuje.

Ja już jestem spocona z tych emocji, ale nic, trzeba grać do końca.

Po chwili wgryza się głębiej w kotleta, raz, drugi.

Dawid: I co Ewa, smakują ci kotlety? – pyta niby obojętnie Dawid, a ja zamieram w oczekiwaniu.

Ewa: Tak. 

Dawid: To jedz, jedz, jest jeszcze dużo. (po czym mruczy pod nosem) A jak skończysz, to ci powiem, co było w środku. 

Zjadła dwa. Kotlety. Z MINTAJA.

2va1a

4 myśli w temacie “Uda się czy się nie uda?

 1. !!! Te małe -wielkie ‚zwycięstwa ‚! Moja córka zjadla w ten weekend…udko z kurczaka. Dziecko, które na widok/zapach mięsa ucieka i odmawia współpracy. Sama sobie zresztą to udko przygotowała(bo mialo byc tylko z solą ‚bez czosnkowania’). DoskonalE rozumiem i uczenie przed (uda się ?nie uda?) i po (!!!!!!). Super!

  Polubienie

  1. Gratuluję! 🙂 My o kurczaku nawet nie marzymy… Tzn kurczaka je, ale tylko w formie „kotletopodobnej”. W zasadzie każdy rodzaj mięsa je tylko w formie „kotletopodobnej”. No ale przyjdzie może czas i na udko z kurczaka:)

   Polubienie

 2. Haha, skąd ja to znam. Tzn u nas akurat mięso przejdzie w każdej formie – ale z innymi rzeczami też takie podchody robiliśmy 😉

  Polubienie

 3. …kochani jesteście bezbłędni!…Ty Agatko potrafisz to tak pięknie przedstawić,źe aż chce się czytać!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s